Historie Historie Bečkova mlýna

Scroll

Kouzelné místo s historií od roku 1483!

Bečkův mlýn nebo také „Dolní mlýn“ byl založen v roce 1483 a mlynářská činnost zde probíhala nepřetržitě až do 50. let 20. století, kdy posledním mlynářem byl pan Josef Bečka. V roce 1947 byla do mlýna instalována inovativní Francisova turbína, dovezená až z Kanady, která mlýnu také dodávala elektrickou energii. Historicky má mlýn číslo popisné 112.

V roce 1997 zakoupila neudržovaný mlýn rodina Svobodova, neboť majitelka je v obci rodačkou a po následujících více jak 20 let mlýn pečlivě a citlivě rekonstruovala pro budoucí generace. Výsledkem je vybudování úžasného komplexu budov, včetně samostatného prostorného prázdninového domu, vybudovaného z původní stodoly, opět s neopakovatelnou atmosférou. Tento je vám dnes k dispozici včetně prostorné, okrasné zahrady poskytující naprosté soukromí. Součástí je i společenská, krytá a vytápěná terasa s grilem, barem. K užívání je i vyhřívaný zastřešeným bazénem (od dubna do října) s jadranskou solí tedy bez chemie a protiproudem. Parking je zajištěn v areálu na uzavřeném parkovišti pro 10 automobilů.

Navštivte toto kouzelné místo v krásné oblasti Česko-saského Švýcarska – ráje motorkářů, cyklistů a houbařů a načerpejte u nás znovu novou sílu a energii.Krásná okolní příroda vybízí k celodenním výletům, ať už pěšky, na kole, nebo na motorkách.

Těšíme se na vás i na vaší návštěvu. Svobodovi

Máte dotazy?

ubytovani@beckuv-mlyn.cz